Dlaczego hovawart?

Jeśli kochacie psy, obojętnie jakie, duże, małe, rasowe lub nie, a nie znacie jeszcze takiej rasy jak HOVAWART to koniecznie musicie ją poznać.

Nazywam się Monika Rogalska, psy towarzyszyły mi od zawsze. Gdy byłam dzieckiem zdawało mi się, że w poprzednim życiu na pewno byłam psem. Zawsze chciałam mieć psa, ale jak to bywa z rodzicami długo nie chcieli się zgodzić. Potem się zaczęło: znaleziony malutki kundelek, znaleziony wielki dog piaskowy, kupiony foksterier ostrowłosy, potem pudel miniaturowy, bobtail…

Długo szukałam właściwej rasy! Wiedziałam w końcu czego szukam. Miał to być pies:

1) nie za duży (aby swobodnie móc z nim podróżować samochodem)
2) nie za mały (aby swym wyglądem budził respekt)
3) o miłej i eleganckiej sierści, której nie trzeba strzyc, trymować ani przesadnie czesać (co było zmorą w przypadku bobtaila)
4) rasa, w której wzorzec nie przewiduje żadnego kopiowania, czyli cięcia uszu i ogona (co jest nader nie przyjemne dla psa i właściciela)
5) dobrze znoszący nasze warunki atmosferyczne, gdyż chciałam aby zamieszkał w ogrodzie
6) przede wszystkim jednak pies o zrównoważonym charakterze; nie myśliwski-goniący za wszystkim, nie terier-szukający ciągle zaczepki, nie pies bojowy-stwarzający nie potrzebne zagrożenie
7) przyjaciel rodziny i stróż podwórka
8) karny i pojętny
9) idealnie dający się szkolić

Po prostu pies do każdej pracy!

Po wnikliwej lekturze fachowej literatury wybór padł na HOVAWARTA. Przyznam, że nie znałam tej rasy i nigdy jej nie widziałam. Wybrałam się więc na najbliższą wystawę psów rasowych i traf chciał, że Hovawartem którego zobaczyłam był najpiękniejszy wówczas przedstawiciel tej rasy w Polsce. Wspaniały złoty AGGY OLDTYR. I tak to się zaczęło. Najpierw jedna suka po Agim, potem druga sprowadzana z Francji.

Więc jeśli się wahacie z wyborem odpowiedniej rasy-mówię wam, tylko HOVAWART!!!
Pies spełniający wszystkie wymagania!