TIARA i SAPHIRA – nowe role

TIARA wstępuje na tron po swej matce NORIS i przejmuje rolę suki hodowlanej w hodowli Animagus.
SAPHIRA zmienia status, przechodzi na własność swojej dotychczasowej opiekunki i przewodniczki.
Życzę im szczęścia i powodzenia, być może z własnym przydomkiem hodowlanym. :)

Tiara i Turkus – testy ZKwP zaliczone

Dziś Tiara Animagus zaliczyła testy psychiczne.
Zaliczył je również miotowy brat Tiary – Turkus Animagus (zwany Tatarem).
Próba odbyła się w Starej Miłosnej, Sędzia Waldemar Federak, pozorant Marcin Luciak.
Mając zaliczone wystawy, badania bioder i testy psychiczne uzyskanie tytułu suki hodowlanej, to dla Tiary już tylko formalność :)

Santana Animagus i Cruft 2015

Brawo dla Basi, jej męża i syna za zaangażowanie, wysiłek i doprowadzenie suni na tak prestiżową wystawę jak Crufts, która corocznie odbywa się w Birmingham w Anglii.
Nie każdy pies ma możliwość aby tam się pokazać. Najpierw trzeba  dostać nominację, a potem pokonać biurokrację i …  tysiące kilometrów.
Wiem jak to jest,  bo 5 lat temu ( 2010 r.) mama Santany – Noris Animagus pokonała tę samą drogę. Czyli to już druga suka z hodowli Animagus reprezentowała Polskę na CRUFTS.

Santana na ringu (film).

Świąteczne niespodzianki

Saphira  Animagus uzbierała sobie w Wilnie  prezenty pod choinkę.
Uczestnicząc w dwu wystawach międzynarodowych wygrała dwukrotnie klasę championów, dostała cały plik tytułów i  powróciła z tytułem Championa Litwy (szczegóły w tabelce z wynikami wystaw).

Dla Safi i Ani była to pracowita jesień,  dwa razy startowały w zawodach tropieniowych uzyskując wyniki FPR1 – 74/100 pkt i FPR2 – 91/100pkt.

Tiara Animagus ma już w domu swój dyplom Championa Polski i szykuje się na kolejne wystawy za przykładem swoich starszych sióstr.

Wrześniowy weekend hovawartów

W sobotę 13 września 2014 na wystawie krajowej w Warszawie swoim czwartym zdobytym CWC z bonusem w postaci  BOS Tiara zakończyła Championat Polski.
W walce o BOB uległa swemu bratu Turkusowi-Tatarowi.

Tego samego dnia  kilka psów z hodowli Animagus wzięło udział w NZB – specjalistycznym przeglądzie dla hovawartów. Były to Saphira, Tiara, Thugo i Turkus.
Specjalista od rasy – pan Michael Kunze dokonał szczegółowego oglądu i opisu eksterieru, a także oceniał zachowanie psów podczas prób charakteru notując szczegóły na specjalnych kartach ocen psów. U żadnego z psów nie wykryto wady dyskwalifikującej z hodowli.

W niedzielę 14 września 2014 odbyła się Wystawa Klubowa Molosów, sędziowana przez  Michaela  Kunze.  Tego dnia pokazała się spora reprezentacja Animagusów w liczbie 7, co stanowiło 20 % całej stawki rasy. W klasie otwartej psów wystąpili bracia Thugo i Turkus, uzyskali odpowiednio ocenę bdb i doskonałą, przy czym Turkus wygrał klasę. W klasie psów championów zaprezentował się Sargos (Smarty). Tiara w klasie otwartej uzyskała ocenę doskonałą bez lokaty, a Saphira i Santana, biegające w klasie suk championek uzyskały oceny doskonałe, Saphira na 4 lokacie.

Królowa Matka, czyli dziesięcioletnia Noris, z oceną doskonałą wygrała klasę weteranów,  podczas finałów  BIS otrzymała puchar za 4 lokatę w konkurencji „Najlepszy Weteran Molos” oraz zaprezentowana   na ringu wraz z potomstwem wygrała puchar dla „Najlepszej Suki Hodowlanej” Wystawy Klubowej  Molosów.

Szafirowe badania

W sierpniu Saphira Animagus została poddana badaniom serca (certyfikowane badanie przeglądowe w kierunku wad wrodzonych serca) oraz badaniu krwi w kierunku mielopatii degeneracyjnej (badanie PCR w kierunku mielopatii degeneracyjnej). Wyniki badania serca są prawidłowe, a test w kierunku DM dał wynik: genotyp N/N (Exon 2).

Tiara na wystawach

Tiara Animagus pokazywana na dwóch wystawach międzynarodowych – w Sopocie i w Białymstoku uzyskała oceny doskonałe. Białystok był dla niej szczęśliwszy -  reprezentując, jako jedyna, rasę hovawart uzyskała CWC,CACIB i BOB. A w prezencie od organizatora wystawy zafundowano jej profesjonalną sesje fotograficzną, której efekty można podziwiac w galerii Tiary.

Wakacyjne wojaże wystawowe

Siostry S-isters, czyli Santana i Saphira  Animagus odniosły wakacyjne sukcesy na wystawach poza Polską. :)

W lipcu w Velkiej Idzie (Słowacja) Safi uzyskała lok 1/3 w klasie championów i  CAC na wystawie krajowej, a nazajutrz  lok 1/3 w klasie championów, CAC, CACIB i BOS na wystawie międzynarodowej.

W sierpniu w Druskiennikach (Litwa) Santana uzyskała CAC, CACIB oraz nominację na prestiżowa wystawę Cruft,  a następnego dnia ponownie  CAC, CACIB i tym razem BOB!
Juz zaczynamy trzymac kciuki za Santankę, żeby udało jej się powtórzyć sukces swojej matki NORIS i pięknie zaprezentować się na Crufcie.